Dlaczego makijaż permanentny robi się czerwony? Opuchnięte i zaczerwienione brwi – czy to normalne?

Dlaczego makijaż permanentny robi się czerwony? Opuchnięte i zaczerwienione brwi – czy to normalne?

Rynek oferuje mnóstwo zabiegów kosmetycznych, dzięki którym każdy z nas może niemal całkowicie zmienić swój wygląd, podkreślić jego atuty lub ukryć wady i niedoskonałości. Jednym z nich, który każdego roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem głównie wśród kobiet, jest oczywiście nic innego jak makijaż permanentny. Jego największą zaletą jest trwałość, co w razie nieprofesjonalnego wykonania zabiegu stanie się jednocześnie zmorą dla klientów. Poszukując informacji o mikropigmentacji można natknąć się na informacje dotyczące barwnika, a dokładniej jego zmiany na kolor czerwony. Dlaczego tak się dzieje? W tej kwestii liczą się przede wszystkim kompetencje linergisty, ale i nie tylko! Zostań z nami do końca i dowiedz się więcej na ten temat.

Dlaczego makijaż permanentny robi się czerwony? Proces gojenia

Mikropigmentacja polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu. Odbywa się to za pomocą specjalnej igły, dlatego na pierwszy rzut oka cały proces może przypominać tatuowanie. Dlaczego makijaż permanentny robi się czerwony? Musisz mieć na uwadze, że nawet jeśli wybrałeś salon, dysponujący najwyższej jakości produktami i profesjonalnym sprzętem, to niemal niemożliwe jest uniknięcie pojawienia się opuchlizny i zaczerwienienia. Jak zapewne się domyślasz, w wyniku wtłaczania barwnika skóra staje się podrażniona, a tym samym potrzebuje pewnego czasu na ustabilizowanie i zagojenie. Nie musisz się tym martwić! Jest to zupełnie normalne i naturalne. Istotne jest, że stan ten może Ci towarzyszyć kilka godzin, a nawet dni. Nie panikuj i pod żadnym pozorem nie drap widocznych zmian, w ten sposób możesz wyłącznie zrobić sobie krzywdę. 

Pamiętaj, jednak, że jeśli stan Twojej skóry, brwi czy ust Cię zaniepokoi i wraz z upływem czasu będzie coraz gorzej, zawsze możesz zadzwonić lub udać się do gabinetu, z którego usług skorzystałeś – bo choć czerwień na ustach wygląda dobrze, to na brwiach z pewnością może być niemiłym zaskoczeniem.

Co może być przyczyną czerwonych brwi po makijażu permanentnym?

Bez względu na to, czy za kilka tygodni masz ważną imprezę okolicznościową, czy po prostu zależy Ci, aby poprawić swój wizerunek – z pewnością ani w jednym, ani w drugim przypadku nie chciałbyś, by wyróżniały Cię czerwone brwi po permanentnym makijażu. Co zrobić, aby wizyta u linergisty nie pokrzyżowała nam planów? Otóż jesteśmy w stanie wyszczególnić przynajmniej kilka aspektów, które mają kluczowy wpływ na rezultat zabiegu, a tym samym zadowolenie klientów.

Kompetencje linergisty a czerwone brwi po permanentnym makijażu – profesjonalny salon to podstawa!

Zapisując się na jakikolwiek zabieg, zależy nam, aby osoba go wykonująca była w pełni profesjonalna i kompetentna. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku mikropigmentacji. Jeśli nie chcesz, aby czerwone brwi po makijażu permanentnym zdobiły Twoją twarz, powinieneś zainteresować się doświadczeniem pracownika, do którego chcesz się zapisać. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejsce, w którym się szkolił, czy posiada jakieś dodatkowe certyfikaty, a przede wszystkim od jak dawna realizuje się w tej branży. Nieodpowiednio dobrany pigment może sprawić, że po pewnym czasie zyska on zupełnie inny odcień. Dzieje się tak dlatego, że barwnik wtłaczany pod skórę zachowuje się inaczej niż ten nakładany bezpośrednio na brwi czy rzęsy. 

Wcale nie oznacza to, że przed planowaną wizytą musisz poświęcić mnóstwo czasu na edukowanie się z zakresu makijażu permanentnego – oczywiście są kwestie, o których warto przeczytać jak, chociażby przeciwwskazania oraz zalecana pielęgnacja. Natomiast podczas doboru koloru pigmentu największe znaczenie odgrywa wiedza specjalisty.

Jakość i odcień barwnika. Powiedz stop czerwonemu makijażowi permanentnemu

Większość ludzi, gdy chce dowiedzieć się, dlaczego makijaż permanentny robi się czerwony, jest już po przynajmniej jednej nieudanej wizycie w salonie kosmetycznym. Zdecydowanie lepiej jest zapobiegać i mieć wiedzę o tym, czego nie robić lub czego unikać, by nie dopuścić do takiej sytuacji. Przebarwienie brwi na czerwono może być następstwem wynikającym z użycia niskiej jakości pigmentu. Oczywistą sprawą jest fakt, że analizujemy rynek i jego ofertę pod kątem ceny, tak aby znaleźć najatrakcyjniejszą dla nas propozycję, natomiast nie warto podejmować decyzji wyłącznie przez pryzmat kosztów. Korzystaj z usług salonów bazujących na profesjonalnym asortymencie pochodzącym z rąk renomowanych producentów. Pomocne mogą okazać się dla Ciebie opinie innych klientów, którzy już mieli okazję skorzystać z oferty danej firmy.

Faktem jest, że praca na barwnikach o ciepłych tonach od niesprawdzonych producentów wiąże się z wysokim prawdopodobieństwem ich procesowego przeobrażania się w kolor czerwony, a w przypadku ciemnych tonów – niebieski.

Opuchnięte usta lub czerwone brwi po makijażu permanentnym – uczulenie na pigment

Jedną z przyczyn, która dość często jest odpowiedzialna za pojawienie się zaczerwienienia na twarzy po mikropigmentacji jest nic innego jak uczulenie na pigment. Dodatkowo towarzyszy temu opuchlizna, ból, pęcherzyki i świąd. Skrupulatne wypełnienie ankiety dotyczącej zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu jest ważne właśnie dlatego, aby uniknąć czerwonych brwi po makijażu permanentnym. Jeśli stosujesz jakiekolwiek leki, jesteś alergikiem lub zaobserwowałeś u siebie cokolwiek co mogłoby mieć znaczenie podczas wizyty u linergisty – poinformuj go o tym! Pamiętaj, że zatajając informacje, zaszkodzisz samemu sobie.

Makijaż permanentny zrobił się czerwony wraz z upływem czasu – czy trzeba się martwić?

Czas pomówić o kilku zależnościach, które mają ogromny wpływ na czerwienienie się makijażu permanentnego. Otóż składową koloru brązowego jest czerwień, która zdarza się, że bierze udział w reakcjach alergicznych wskutek promieniowania UV. Organizm, aby ochronić się przed stanem zapalnym, stara się w pewnym sensie pozbyć zagrażających mu czynników, za który w tym przypadku uznaje również pigment. Dlatego zalecane jest unikanie intensywnych promieni słonecznych a w szczególności opalania. Naturalnym procesem jest, że wraz z upływem czasu zmniejsza się ilość barwnika, a tym samym jego odcień, natomiast przekształcanie się go w kolor czerwony to niezwykle rzadko spotykana sytuacja.

Jak pozbyć się czerwonych brwi po mikropigmentacji?

Masz już świadomość, że po upływie dłuższego czasu Twoje brwi po makijażu permanentnym mogą uzyskać czerwony odcień. Kolejnym czynnikiem, który zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska, jest obecność w skórze dużej ilości własnego czerwonego pigmentu – np. u osób ze skórą naczynkową. Jeśli i Tobie przytrafi się taka sytuacja, nie musisz się martwić! Są sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. Zalecamy przede wszystkim skontaktowanie się z gabinetem, w którym był wykonywany zabieg w celu dokonania poprawki lub jeśli nie jest to możliwe, możesz zapisać się na zabieg laserowy, który pomoże Ci usunąć lub rozjaśnić pozostałości po makijażu permanentnym. 

Wiesz już, dlaczego makijaż permanentny robi się czerwony i że w większości przypadków wcale nie oznacza to nic złego. W związku z tym, że mikropigmentacja tak samo, jak inne zabiegi musi być przeprowadzona w pełni profesjonalny sposób, pamiętaj, aby podczas wyboru kliniki kosmetologii przeanalizować nie tylko jego ofertę, ale także opinie. Zdecydowanie prościej jest przeciwdziałać – jest to nie tylko tańsze rozwiązanie, ale także bezpieczniejsze i mniej stresujące.

Podobne wpisy