Kreska permanentna przy opadającej powiece – czy to dobre rozwiązanie?

Kreska permanentna przy opadającej powiece – czy to dobre rozwiązanie?

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, ponieważ wyrażają nasze emocje i przekazują wszystko, czego nie potrafią słowa. To właśnie dlatego kobiety tak chętnie w makijażu podkreślają swoje oczy długimi i uniesionymi rzęsami, cieniami do powiek czy ponadczasową kreską, której zadaniem jest optyczne uniesienie i powiększenie naszego oka. Codzienne rysowanie kresek w może być jednak frustrujące, tym bardziej, gdy w pośpiechu nasza linia nie wygląda tak idealnie, jakbyśmy tego chciały. Na szczęście mamy alternatywy! Permanentny makijaż ratuje przed poprawianiem brwi, malowaniem ust, a także korzystaniem z eyelinera każdego dnia! Wiele z nas jednak może zadać sobie pytanie – czy kreska permanentna to dobre rozwiązanie przy opadającej powiece?

Kreska permanentna na opadającej powiece – metoda na uniesienie oka czy absolutne faux pas?

Jeśli zmagasz się z opadającymi powiekami pomimo młodego wieku, to jeszcze nie znak, aby skorzystać z medycyny estetycznej! Zdecydowanie w pierwszej kolejności polecamy pobawić się makijażem, który optycznie uniesie nasze oko i sprawi, że będzie bardziej wyraziste. Czy to znaczy, że kreska na opadającej powiece może prezentować się efektownie? Zdecydowanie tak! Jeżeli marzy Ci się już od dawna idealnie wyrysowana linia, to mamy dobrą wiadomość – dzięki tajnym, lecz niezwykle prostym trikom wizażystek, każde oko może wyglądać perfekcyjnie z permanentnymi kreskami. Nie daj się zniechęcić, a przekonasz się, że również nad Twoim spojrzeniem może górować idealnie wyrysowana linia, która podkreśli nie tylko oczy, ale całą urodę.

Jak w praktyce wygląda makijaż permanentny oczu?

Permanentne kreski to nie tylko metoda na rozwiązanie estetycznego problemu opadającej powieki, ale przede wszystkim modny trend w dziedzinie makijażu, na który decydują się kobiety w różnym wieku i o różnych typach urody. Obecnie wśród trendów, na makijażowym piedestale stoją permanentne kreski cieniowane, znane również jako technika butterfly, będące połączeniem kreski dekoracyjnej i cieniowania w kąciku oka. Subtelne linie wyglądają niezwykle lekko, a sam stopień intensywności cieniowania można łatwo dostosować do kształtu powieki – w przypadku opadającej, będzie do bardziej delikatny stopień rozcieniowania, tak aby efekt był jak najbardziej naturalny. Chcąc wizualnie unieść powieki, świetnie sprawdzi się także pogrubiona kreska zagęszczająca, wychodząca z linii rzęs i przedłużona w zewnętrznym kąciku. 

Makijaż permanentny oka – co warto wiedzieć? 

Wiosną i latem, szczególnie młode dziewczyny chętnie decydują się na eksperymenty, a zatem również i na różnorodne wersje kolorystyczne, które mają stanowić alternatywę dla kolorowych cieni. Pamiętać jednak musimy, że makijaż permanentny oka utrzymuje się nawet do dwóch lat, zatem decydując się na barwne opcje kresek, musimy mieć na uwadze ich trwałość, która widoczna na naszej powiece będzie przez kolejne miesiące. Za efekt końcowy odpowiadać będzie także wybór renomowanego salonu oraz wykwalifikowanego i doświadczonego linergisty lub linergistki, którzy do zabiegu wykorzystają najwyższej jakości pigmenty do makijażu permanentnego powiek.

Ogólne zasady pigmentacji kresek na powiekach

Skoro wiemy już, że permanentne kreski to profesjonalne rozwiązanie, które potrafi zdziałać prawdziwe cuda, czas przejść do kilku informacji o metodach stosowanych przez wizażystki. Wykwalifikowany linergista bowiem perfekcyjnie i z dokładnością zmieni kształt naszych oczu na oczekiwany, doda wyrazistości spojrzeniu, a nawet zminimalizuje widoczność cieni. Ale nie tak szybko, to jeszcze nie wszystko! Makijaż permanentny powieki górnej i dolnej to także trwałe i niezawodne rozwiązanie na kilkanaście kolejnych miesięcy. Nie musisz więc martwić się rozmazującymi się kreskami w ciągu dnia, ponieważ będzie ona perfekcyjna cały czas – na basenie, siłowni i w pracy. Jak wyglądają zatem magiczne zasady pigmentacji?

  • Opadająca powieka: gdy zewnętrzny kącik oka jest niżej, uwaga skupiona zostaje nie na samym jej końcu, ale wyciągnięciu linii pod górę, by powieka wyglądała na uniesioną, a oko na promienne.
  • Oczy osadzone za daleko od siebie: w sytuacji, gdy nasze oczy są osadzone daleko od siebie, za pomocą kreski możemy optycznie zbliżyć je do siebie, wykorzystując metodę podkreślenia wewnętrznych kącików gruszą i estetyczną linią, bez wyciągania kącików zewnętrznych.
  • Oczy osadzone zbyt blisko siebie: jeśli nasze oczy osadzone są zbyt blisko, nie podkreślamy ich na początku grubością kreski, lecz z uwzględnieniem linii zagięcia powieki, wyciągamy ją poza zewnętrzne kąciki.

Permanentna kreska – jakim sposobem unosi opadającą powiekę?

Czy istnieje idealny kształt oczu? Podobno nie, choć makijażystki posiadają sekretny przepis na permanentny makijaż, który zbliży nasz kształt do ideału. Nie trzymając dłużej w niepewności, zdradzamy – promiennie wyglądające oko to takie, w którym wewnętrzny kącik jest na tym samym poziomie co kącik zewnętrzny lub jest osadzony nieco niżej. To właśnie dlatego, permanentna kreska przy opadającej powiece może optycznie ją unieść i uzyskać idealną równowagę dla wyglądu naszego oka. 

Nowe techniki i możliwości pigmentacji idealnie dopasują linię do indywidualnych preferencji klientki, bez względu na to czy zdecydujemy się na delikatne cieniowanie, czy kolorowy makijaż. Profesjonalna wizażystka z najwyższą precyzją osiągnie taki efekt, z którego będziemy zadowolone oraz który podkreśli nasz codzienny makijaż, piękno oka i zwiększy naszą pewność siebie.

Mamy nadzieje, że rozwialiśmy wszelkie Twoje wątpliwości dotyczące kresek na opadającej powiece i jesteś gotowa, by poznać nową wersję siebie – w idealnych i precyzyjnie narysowanych liniach – zapraszamy do naszej Kliniki Kosmetologii i Makijażu Permanentnego Hanami.

Podobne wpisy