Makijaż permanentny a antybiotyk i przeziębienie – czy musimy zrezygnować z mikropigmentacji?
Mikropigmentacja to zabieg, którym zazwyczaj interesują się osoby chcące uzyskać efekt pełnych ust, podkreślonych brwi oraz zagęszczonych rzęs – nie ma lepszego rozwiązania, aby wyeksponować swoje atuty. Bez względu na to, którą partię ciała chcielibyśmy poprawić, są pewne aspekty, o których należy pamiętać przed udaniem się na wizytę. Czasem chęć zwiększenia swojej pewności siebie przesłania ludziom rozsądek i decydują się zaryzykować pomimo obecnych przeciwwskazań – nigdy tego nie rób. W takich sytuacjach zabieg nie tylko może nie przynieść zamierzonych efektów, ale nawet Ci zaszkodzić. Co w przypadku gdy jesteśmy przeziębieni i przyjmujemy antybiotyki lub inne leki? Temat jest niezwykle ważny, dlatego koniecznie zostań z nami do końca i bądź bogatszy o wartościowe informacje.
Antybiotyk a makijaż permanentny – kiedy poinformować linergistę o stanie swojego zdrowia?
W związku z tym, że mikropigmentacja polega na wprowadzaniu barwnika w naskórek za pomocą specjalnej igły, konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu. Każdy, komu zależy na szybkiej zmianie swojego wizerunku lub drobnej modyfikacji nielubianych partii ciała z pewnością zastanawia się, jakie czynniki kategorycznie uniemożliwiają mu bezpieczne poddanie się mikropigmentacji. Makijaż permanentny a przeziębienie, makijaż permanentny a antybiotyki – wyszukiwanych w ten sposób fraz jest mnóstwo i takich naprawdę moglibyśmy wymieniać je w nieskończoność, natomiast dziś swoją uwagę skoncentrujemy właśnie na wspomnianych dwóch. Musisz mieć na uwadze, że choć internet jest doskonałym źródłem informacji, z którego można czerpać często bogatą wiedzę, to równie ważne jest, aby podzielić się z linergistą swoimi obawami lub pojawiającymi się w głowie niepewnościami związanymi z zabiegiem.
Przyjmowanie leków na przeziębienie – makijaż permanentny i wywiad kosmetyczny
Zupełnie normalne jest, że rozważając zapisanie się na zabieg mikropigmentacji chcemy w pierwszej kolejności dowiedzieć się o nim jak najwięcej, aby po prostu móc się odpowiednio przygotować i jednocześnie być świadomym co nas dokładnie czeka. Wpisując w wyszukiwarkę internetową „makijaż permanentny a przeziębienie”, z pewnością pojawi Ci się wiele artykułów poświęconych tematyce przeciwwskazań do tego zabiegu, jednak mimo wszystko jest coś, o czym musisz pamiętać. Po zapisaniu się na wizytę do gabinetu niezbędne jest wypełnienie formularza dotyczącego Twojego stanu zdrowia oraz ewentualnych czynników mogących wpłynąć na uzyskane efekty.
Musisz bardzo poważnie podejść do tego zadania, ponieważ wszystko, co napiszesz, może okazać się znaczące – nie pomijaj żadnych leków, które aktualnie stosujesz lub stosowałeś, infekcji, przeziębienia, niepokojących zmian skórnych etc. Jeśli czegoś nie jesteś pewny, przez co w Twojej głowie pojawiło się wiele pytań – po prostu je zadaj. Grunt to poczucie bezpieczeństwa, a linergista będzie w stanie o nie zadbać tylko wtedy gdy będziesz z nim do końca szczery.
Antybiotyk a makijaż permanentny – czy jedno wyklucza drugie?
Niezależnie od tego, czy interesuje Cię mikropigmentacja ust, brwi czy powiek we wszystkich przypadkach musisz liczyć się z pewnymi czynnikami będącymi względnym lub bezwzględnym przeciwwskazaniem do udziału w zabiegu. Makijaż permanentny a antybiotyk? Czy stosowanie leków uniemożliwia wprowadzenie pod naskórek pigmentu? Wszystko zależy od tego, co dokładnie jest przyjmowane lub ewentualnie kiedy terapia została zakończona. Skład medycznych preparatów może znacząco wpływać na skórę tak samo, jak na okres utrzymania się w niej barwnika.
Jakich leków nie powinno się przyjmować podczas mikropigmentacji?
Ilość wyrobów medycznych i wszelkiego rodzaju preparatów farmaceutycznych jest naprawdę ogromna. Nie w sposób byłoby stworzyć szczegółową listę zawierającą produkty, których nie należy używać przed lub w dniu mikropigmentacji. Nie musisz się o to martwić – umów się na konsultację lub zadzwoń do salonu, z którego usług chcesz skorzystać i po prostu dopytaj o konkretne specyfiki. Aby choć trochę ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie praktyczne wskazówki o antybiotykach i innych lekach niezalecanych przy makijażu permanentnym w Kędzierzynie-Koźlu i w każdym innym miejscu.
- Antybiotyki – należy je odstawić przynajmniej tydzień przed planowaną wizytą.
- Glikokortykosteroidy, czyli sterydy.
- Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
- Leki rozrzedzające krew np. Acard, Aspiryna – mogą przyczynić się do rozcieńczenia pigmentu z uwagi na zbyt intensywne sączenie krwi.
- Leki zawierające izotretynoinę np. Izotek, Roaccutane, Acnenormin – najczęściej stosowane są w przypadku problemów trądzikowych. Musi upłynąć ok. 6 miesięcy od zakończenia kuracji tą substancją.
- Maści sterydowe – pomimo że stosowane są zewnętrznie, także uznano je za przeciwwskazanie do wykonania zabiegu.
Lek na opryszczkę przed mikropigmentacją
Do tej pory mówiliśmy głównie o tym, jakich leków nie należy przyjmować przed lub w dniu planowanej mikropigmentacji. Natomiast nie każdy zdaje sobie sprawę, że w pewnym przypadku są one wręcz wskazane. Jeśli borykasz się z nawracająca opryszczką lub po prostu masz tendencję do jej występowania, stosując lek przeciwwirusowy np. Heviran możesz zmniejszyć ryzyko powstania tego problemu tuż po pigmentacji. Najczęściej zaleca się przyjmować go około 3 dni przed oraz 3 dni po zabiegu. Nieco inaczej sytuacja wygląda, gdy jesteś już w trakcie jej leczenia – musisz odczekać minimum 2 tygodnie od momentu jej całkowitego wygojenia, aby móc wykonać makijaż permanentny.
Wpływ przeziębienia na mikropigmentację
Często zdarza się, że chęć osiągnięcia czegoś czy dokonania zmian w swoim życiu lub w wyglądzie przysłania nam racjonalne myślenie. Sentencja ta jest dość głęboka, ale i niezwykle uniwersalna. Przeziębienie a makijaż permanentny – czy fakt, że aktualnie borykasz się z infekcją, uniemożliwia zapisanie się na zabieg? Niestety tak. Jesteśmy świadomi, że nierzadko mikropigmentacja planowana jest ze sporym wyprzedzeniem, a choroby przychodzą nagle i w najmniej odpowiednim momencie. Natomiast musisz mieć świadomość, że wszelkiego rodzaju infekcje są przeciwwskazaniem do jej wykonania.
Jeśli aktualnie zmagasz się z przeziębieniem, grypą lub anginą daj sobie czas na wyzdrowienie. Oprócz tego, że w tym czasie zapewne przyjmujesz leki, które mogłyby wpłynąć na efekty pigmentacji, to dodatkowo jesteś osłabiony, co przekłada się na znaczny wzrost wrażliwości bólowej. Wyobraź sobie sytuację, że masz infekcję górnych dróg oddechowych jak np. kaszel czy katar i musisz przez 3 godziny leżeć. Może nie byłoby to problemem, gdyby nie fakt, że niekontrolowane poruszenie głową stanowi ryzyko zaistnienia komplikacji podczas mikropigmentacji. Z pewnością nie warto obciążać organizmu i ryzykować uzyskaniem niesatysfakcjonującego rezultatu.
Nadszedł czas na krótkie podsumowanie zawartych w artykule informacji. Chcąc wybrać się na makijaż permanentny, przyjmując w tym czasie antybiotyki musisz liczyć się z odmową wykonania zabiegu przez linergistę. Identycznie sytuacja wygląda w przypadku przechodzenia przeziębienia, infekcji czy alergii. Nawet jeśli zdecydowałbyś się zaryzykować to zapewne i tak profesjonalny personel z uwagi na posiadane kompetencje i obowiązek zadbania o Twoje bezpieczeństwo zaproponuje Ci inny termin wizyty. Daj sobie trochę czasu, aż organizm się zregeneruje, a z pewnością uzyskane efekty będą lepsze, niż przypuszczałeś!