Makijaż permanentny brwi metodą pudrową, czyli sposób na uzyskanie naturalnego efektu

Makijaż permanentny brwi metodą pudrową, czyli sposób na uzyskanie naturalnego efektu

O permanentnych brwiach z pewnością słyszała już każda kobieta. Długotrwały efekt, codzienna oszczędność czasu i profesjonalnie dobrany kształt podkreślający spojrzenie to jedynie kilka z wielu zalet na długiej liście. Obecnie dominujące trendy w świecie makijażu skłaniają nas jednak ku sięgnięciu po metody, gwarantujące całkowicie naturalny efekt. I oto z pomocą przychodzą do nas linergiści i linergistki tworzące idealne permanentne brwi metodą pudrową, w których zakochuje się coraz większa ilość kobiet na całym świecie. Jeśli jest to dla Ciebie całkowicie nowe pojęcie, bądź przeciwnie – od dawna chcesz zdecydować się na pigmentację brwi tym właśnie sposobem, przygotowaliśmy kompleksowy zestaw informacji, które pomogą Ci zapoznać się z makijażem permanentnym metodą pudrową.

Kilka słów wstępu o makijażu permanentnym brwi metodą pudrową

Makijaż permanentny brwi to rozwiązanie dla wszystkich kobiet, które pragną swoje brwi podkreślić trwale, bez konieczności codziennego uzupełniania ich kredką, cieniem czy pomadą. Dwie z popularnych metod, na które najczęściej decydują się klientki salonów to metoda włoskowa – idealna dla rzadkich brwi, gdyż wprowadza się barwnik imitujący pojedyncze włoski, bądź metoda pudrowa – nadająca naturalny efekt cienia, który znakomicie prezentuje się na gęstszych brwiach. Jeśli nie jesteśmy pewni, na który ze sposobów pigmentacji powinniśmy się zdecydować, wykwalifikowany specjalista z chęcią pomoże dobrać nam odpowiednią dla naszych brwi oraz urody metodę. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybierać renomowane salony, w których skonsultujemy się z doświadczonymi specjalistkami.

Na czym polega makijaż permanentny pudrowy i dlaczego warto się na niego zdecydować?

Makijaż permanentny brwi wykonany metodą pudrową – znany także jako metoda cieniowana oraz powder brows, jest rewolucyjną techniką, nadającą delikatnego i naturalnego efektu grubych oraz wyrazistych brwi w pełnym kolorze. Podobnie jak inne sposoby pigmentacji, również i tutaj linergiści oraz linergistki wykorzystują do zabiegu jednorazowe igły, za pomocą których delikatnymi ruchami precyzyjnie wprowadzają pigment do górnych warstw skóry, tworząc efekt „pudrowy”. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie u kobiet o tłustej lub mieszanej cerze, ponieważ makijaż permanentny brwi metodą piórkową może utrzymywać się znacznie krócej, a tym samym nie być równie satysfakcjonujący. 

Makijaż permanentny brwi metodą pudrową – poznaj techniki, rodzaje i końcowe rezultaty!

Podobnie jak sama pigmentacja brwi, tak i pudrowa metoda ma różne odmiany, dzięki którym dopasować możemy konkretny efekt do indywidualnych preferencji klientek oraz oczekiwanego rezultatu. Wśród kilku najpopularniejszych rodzajów makijażu permanentnego brwi metodą pudrową, specjalistki najczęściej wyróżniają właśnie te:

  • soft powder brows (delikatnie pudrowane brwi), czyli najbardziej naturalna z wszystkich technik, po którą najczęściej sięgają młode dziewczyny oraz klientki z jasnymi włoskami;
  • ombre powder brows (cieniowanie pudrowe), będące sposobem stosującym jaśniejszy pigment na przodzie brwi oraz stopniowym przechodzeniu w ciemniejszy odcień na ogonkach, bądź wykorzystującym ciemniejszy pigment u podstawy brwi i jaśniejszy w ich górnej części, dzięki czemu brwi zyskują trójwymiarowości i głębi;
  • soft combo (delikatne pudrowanie i metoda włosa), czyli technika łącząca tworzenie efektu pojedynczych włosków z pudrowaniem, co w efekcie daje naturalny wygląd brwi z niezwykle lekkim wykończeniem;
  • bold combo (połączenie metody włosa i pudrowej), nadające efekt bardziej zdefiniowanych brwi z dodatkową głębią, dzięki pudrowemu cieniowaniu połączonemu z techniką rysowania pojedynczych włosków.

Pudrowe brwi ombre – pigmentacja z efektem głębi

Makijaż permanentny brwi z efektem ombre wciąż pozostaje tajemniczą zagadką dla wielu klientek. Ta innowacyjna metoda jest stosunkowo jedną z nowszych technik pigmentacji, zdobywając coraz więcej zwolenniczek cieszących się z osiągniętych rezultatów. Nasycenie pigmentu w pudrowej metodzie ombre rozłożone może być na dwa różne sposoby – poziomo lub pionowo, w zależności od indywidualnych upodobań, bądź zaleceń stylistki, która odpowiednio dobierze technikę do naszej urody. Jasne odcienie na przodzie brwi dodadzą nieco lekkości, podczas gdy ciemniejsze ogonki będą wyrazistsze. A może chcesz wypróbować odwrotną technikę? Z ciemniejszą podstawą i jaśniejszą górą, brwi zyskają wyjątkowy i całkowicie świeży wygląd, który będzie przyciągał uwagę swoją głębią.

Jak wygląda zabieg pigmentacji brwi metodą ombre?

Zabieg makijażu permanentnego brwi metodą pudrową z efektem ombre wykwalifikowany linergista powinien rozpocząć od tworzenia precyzyjnego rysunku nowego kształtu brwi, zgodnie z rysami i kształtem twarzy. Dzięki temu już na początku możesz zobaczyć, w jaką stronę pójdzie efekt końcowy i ewentualnie uzgodnić drobne poprawki. Następnie, po zastosowaniu miejscowego znieczulenia, przystępuje się do właściwego zabiegu, który trwa zazwyczaj 2-3 godziny. Podczas zabiegu wykorzystuje się kilka odcieni pigmentu, aby uzyskać jak najbardziej naturalny i perfekcyjnie wykonany efekt ombre.

Brwi permanentne pudrowe – w trakcie regeneracji i po wygojeniu

Bezpośrednio po wyjściu z salonu z nowym makijażem permanentnym metodą pudrową, nasze brwi wydawać mogą się nienaturalnie ciemne i niedopasowane do naszego typu urody, jednak nie ma powodu do niepokoju! W trakcie łuszczenia się naskórka po zabiegu, nasycenie pigmentu będzie spadać przez kolejne dni, dlatego należy dać sobie i swoim brwiom czas na regenerację, by po wygojeniu móc ujrzeć satysfakcjonujący efekt ostateczny. 

Pielęgnacja podczas procesu gojenia permanentnych brwi pudrowych jest niezwykle ważna i wymaga od nas szczególnej ostrożności – należy nawilżać skórę, unikać ekspozycji na słońce oraz nie drapać powstających strupków. Prawidłowa higiena jest absolutnie kluczowa, by móc długotrwale cieszyć się z wyjątkowych efektów naszych pudrowych brwi.

Ile utrzymuje się efekt pudrowej pigmentacji brwi?

Decydując się na dowolny zabieg kosmetyczny, chcemy, by był on dla nas opłacalny i satysfakcjonował nie tylko rezultatem końcowym, ale również długim czasem utrzymywania się. Przez jaki czas zatem możemy cieszyć się świeżo wykonanym pudrowym makijażem brwi? Trwałość pigmentacji zależy od kilku czynników, m.in. rodzaju skóry, gdyż w przypadku cery tłustej efekt może utrzymywać się około roku, na cerze mieszanej do dwóch lat, a najdłużej na skórze suchej – aż do trzech lat. Niezwykle ważne jest również odpowiednie wybranie salonu i specjalisty, który wykona nasz permanentny makijaż pudrowy najlepszej jakości pigmentami do tego typu zabiegu. Po zabiegu kolor będzie jaśniał, dlatego dopiero po 2-3 tygodniach możemy ocenić, czy efekt jest zadowalający i dokonać ewentualnej korekty.

Jaka jest cena zabiegu mikropigmentacji brwi metodą pudrową?

Cena makijażu permanentnego brwi metodą pudrową zależna jest od wielu czynników – techniki, jakości wykorzystywanych pigmentów, kwalifikacji linergisty, a nawet renomy salonu. Jeśli marzysz o delikatnych brwiach pigmentowanych techniką soft powder brows, spodziewać możesz się cen od 1000 złotych wzwyż. Nieco droższy będzie wybór metody ombre, której ceny w zależności od doświadczenia stylistki i lokalizacji salonu będą się od siebie różnić, jednak zaczynać w okolicy 1100 złotych. Zdecydowanie nie powinniśmy oszczędzać na zabiegu i wybierać wysoko oceniane salony, sprawdzać opinie klientów, portfolio prac specjalisty, bądź specjalistki, do której się udajemy, a nawet certyfikaty i ukończone przez nią szkolenia. Permanentny makijaż brwi pudrowych utrzymywać będzie się przez dłuższy czas, zatem warto wybrać zaufaną specjalistkę, która wykona zabieg dokładnie i z pełną precyzją.

Podobne wpisy