Makijaż permanentny brwi po 5 latach, a efekt tuż po zabiegu – czego należy się spodziewać wraz z upływem czasu?

Makijaż permanentny brwi po 5 latach, a efekt tuż po zabiegu – czego należy się spodziewać wraz z upływem czasu?

Wróciłaś właśnie z salonu z nowymi brwiami i zastanawiasz się, czy Twój makijaż permanentny to tylko chwilowa radość, czy stały efekt? Czy za 5 lat nadal będzie on wyglądać równie spektakularnie, jak tuż po zabiegu? Może zmieni się kształt, trwałość lub kolor brwi? Rozwiejmy więc wszystkie wątpliwości, fakty oraz mity, które mogłaś usłyszeć na temat permanentnie wykonanego makijażu. W naszym pełnym tajemnic poradniku wspólnie odkryjemy, czego spodziewać się za kilka i kilkanaście miesięcy od momentu zabiegu Dowiedz się, jakie przemiany zachodzą na brwiach i przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie — czy warto zainwestować w ten długotrwały makijaż? 

Czy warto wykonać permanentny makijaż brwi?

Jeśli jesteś świeżo po zabiegu lub rozmyślasz nad jego wykonaniem, to pewnie zastanawiasz się nad wynikającymi z niego zaletami. Jednym z głównych powodów, dla których wiele kobiet decyduje się na makijaż permanentny brwi, jest przede wszystkim codzienna oszczędność czasu – zwłaszcza o poranku, gdy w pośpiechu przygotowujemy się do pracy. Idealnie wykonane permanentnie brwi to jednak nie tylko dodatkowe minuty, ale i trwałość – w przeciwieństwie do tradycyjnego make up-u, który może zetrzeć się w ciągu dnia, makijaż permanentny pozostaje nienaruszony i nie wymaga poprawek. Niezwykle atrakcyjny aspekt stanowi również myśl o możliwości uzyskania idealnego i wymarzonego kształtu oraz odcienia brwi, dopasowanego indywidualnie przez linergistkę do naszych rysów twarzy i typu urody.

Brwi po zabiegu pigmentacji – jak wyglądają pierwsze efekty?

Co warto wiedzieć o permanentnie wykonanych brwiach? No właśnie – i czy rzeczywiście są permanentne? Po samym zabiegu nasza skóra naturalnie będzie próbowała pozbyć się nadmiaru pigmentu do makijażu permanentnego brwi, tracąc na intensywności koloru o 20-30%. Należy mieć jednak świadomość, że to naturalny etap regeneracji skóry i gojenia się naszych brwi po zabiegu, a ostateczny efekt zobaczymy dopiero po około 28 dniach, w zależności od jakości wykorzystanego przez wizażystkę pigmentu. Nie powinniśmy stresować się zatem blednącym kolorem i nierównomiernym rozmieszczeniem – w kolejnych fazach pigment wydobywać będzie się na powierzchnię, prezentując nam właściwy rezultat zabiegu.

Pielęgnacja brwi po zabiegu pigmentacji 

Chcąc cieszyć się z długotrwałego i doskonałego efektu, jaki może zagwarantować nam makijaż permanentny, musimy przede wszystkim zadbać o brwi oraz skórę wokół, tak by mogła się ona właściwie regenerować. O jakich najważniejszych zasadach należy pamiętać?

  • Regularnie przemywaj brwi według zaleceń linergistki.
  • Unikaj nakładania produktów kosmetycznych w miejscach pigmentacji.
  • Nie rozdrapuj strupków – pozwól brwiom się goić.
  • Nie wystawiaj się bezpośrednio na ekspozycję promieni UV.
  • Zrezygnuj na czas generacji z basenu.
  • Wymieniaj regularnie pościel i ręcznik do twarzy, by uniknąć kontaktu z bakteriami.

Jak długo utrzymuje się efekt po zabiegu pigmentacji brwi?

Naturalne jest, że wraz z upływem czasu nasze brwi wyglądać będą inaczej, a u każdej z osób wykonujących zabieg pigmentacji brwi sytuacja będzie mieć się nieco inaczej. Przyjmuje się jednak, że trwałość wynosi od roku, aż do trzech lat, podobnie jak w przypadku makijażu permanentnego ust. Co to oznacza w praktyce? Po upływie 2 lat nasze brwi będą już mniej intensywne niż pierwotnie, z kolei po 5 latach pigment całkowicie zniknie, jednak nie będzie wymagał korekty. Należy jednak pamiętać, że trwałość pigmentu w naszych brwiach może być również uzależniona od indywidualnych czynników – rodzaju skóry, stylu życia czy stosowanych kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Dlatego też, aby utrzymać efekt pigmentacji przez dłuższy czas, ważne jest przestrzeganie zaleceń i pielęgnowanie brwi odpowiednio.

Makijaż permanentny brwi – różnica po 2 i 5 latach

Choć zabieg pigmentacji zapewnia długotrwały i solidny efekt, długość jego utrzymywania się może być dla niektórych rozczarowujący. Należy jednak pamiętać, że makijaż permanentny nie działa na tej samej zasadzie jak tatuowanie, tworzące stały efekt na skórze, gdyż pigment wszczepiany jest na inną głębokość pod skórę. Dlatego chcąc utrzymać spektakularny efekt naszych brwi przez dłuższy czas niż 2-5 lat, wymagana będzie więcej niż jedna wizyta w salonie. Tracące na intensywności koloru brwi mają jednak swoje plusy! Stopniowo blednący pigment to szansa na dobranie całkowicie nowego kształtu i odświeżenie swojego wizerunku w zupełnie nowy, a może i lepszy sposób!

Czy jest korekta permanentnych brwi jest konieczna?

Czy korekta makijażu permanentnego brwi jest konieczna? I jeśli tak to kiedy? Po kilku miesiącach czy może, gdy już całkowicie pigment wyblednie po 5 latach? Ponowna pigmentacja brwi nie jest obowiązkowa, jednak bardzo często przez wizażystki zalecana. Dlaczego? Możliwość nałożenia poprawek i wzmocnienia efektu pozwoli Ci na bieżące uzupełnianie blednącego pigmentu oraz dłuższą radość z idealnie prezentujących się brwi. Do salonu ponownie udać powinniśmy się najczęściej maksymalnie 60 dni po wykonanym zabiegu, tak by skóra mogła się zregenerować. Warto uważnie obserwować cały proces gojenia, gdyż jest to kwestia indywidualna i zależna od naszego stylu życia, stosowanego pigmentu, a także rodzaju skóry.

Warto pamiętać, że makijaż permanentny to decyzja na wiele kolejnych miesięcy, jednak z biegiem czasu efekt będzie się od siebie różnił, a nasze brwi inaczej będą wyglądać zarówno od razu po zabiegu, jak i po upływie 2 lat.

Podobne wpisy