Makijaż permanentny dla mężczyzn – jakie są możliwości?
Makijaż permanentny to powszechnie wykorzystywane przez kobiety rozwiązanie, które pozwala im cieszyć się pięknym wyglądem niezależnie od sytuacji i warunków, w jakich przebywają. Naturalne zagęszczenie rzadkich rzęs, brwi czy nadanie wyrazistości spojrzeniu nie tylko poprawi naszą prezencję, ale także pozytywnie wpłynie na poczucie pewności siebie. Efektami mikropigmentacji mogą cieszyć się nie tylko panie, ale także panowie, którzy coraz częściej doceniają możliwości, jakich dostarcza rozwijająca się branża beauty. Na jakich obszarach skóry mężczyźni wykonują makijaż permanentny i kiedy warto się na niego zdecydować? O tym w dzisiejszym artykule!
Czy mikropigmentacja to dobre rozwiązanie dla mężczyzn?
Oczywiście, że tak! Makijaż permanentny tak samo, jak pigmentacja medyczna to dwa z wielu dostępnych na rynku rozwiązań, które dedykowane są dla każdego zainteresowanego, niezależnie od płci. Bardzo często, aby zmienić coś w swoim wyglądzie, zaczynamy rozważać medycynę plastyczną, która oprócz tego, że jest bardzo kosztowna, to ponadto wiąże się z dość długim i często nieprzyjemnym okresem rekonwalescencji. Zupełnie inaczej sprawa wygląda przy mikropigmentacji, która z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa stanowi doskonałą alternatywę dla innych znacznie poważniejszych zabiegów. Zatem, czemu miałbyś z niej nie skorzystać?
Usta, powieki i brwi permanentne u mężczyzn a u kobiet – czy coś je różni?
Bez wątpienia brwi permanentne u mężczyzn z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, tak samo, jak pigmentowanie skóry głowy, ust czy górnej powieki. Wynika to głównie z faktu przykuwania większej uwagi do własnej prezencji, a co najważniejsze chcemy po prostu w siebie inwestować. Niepodważalnie jest to najbardziej rozsądna inwestycja, która zawsze się opłaca.
Zapewne zastanawiasz się, czy jest jakaś różnica pomiędzy efektem mikropigmentacji wykonywanej w przypadku kobiet, a tej przeprowadzanej u panów. Otóż tak, ale nieznaczna. Tajemnica tkwi przede wszystkim w technice, jaką stosuje linergista. Panie zazwyczaj chcą, aby rezultaty pigmentacji były dobrze widoczne i nie boją się eksperymentować z nieco wyraźniejszą kreską czy kolorem barwnika. Natomiast mężczyznom zależy, aby zrobić to nieco bardziej delikatnie i zamiast pociągnięcia wyraźnej kreski, wykonywane są malutkie nakłucia w postaci kropeczek lub cienkich kresek, w celu uzyskania możliwie jak najbardziej naturalnego efektu. Oczywiście nie zawsze wygląda to w ten sposób – wszystko zależy od oczekiwań klienta.
Jakie obszary ciała mężczyźni poddają mikropigmentacji?
Przyszedł czas, aby dokładniej przyjrzeć się obszarom ciała, które zdecydowanie najczęściej pigmentują panowie. Czy są to te same miejsca co w przypadku kobiet? Jak najbardziej!
Makijaż permanentny brwi u mężczyzn
Choć w przypadku panów mało kiedy mówi się o problemie rzadkich brwi, to jednak okazuje się, że przypadłość ta wcale nie jest tak incydentalnie spotykana. W końcu nie bez powodu makijaż permanentny brwi mężczyzn cieszy się tak dużą popularnością! Wykonanie przez linergistę mikropigmentacji techniką włoskową sprawia, że efekt jest niemal w stu procentach naturalny, na czym w szczególności zależy płci męskiej. Jeśli i Ty chcesz cieszyć się z gęstych i wyrazistych brwi, jest to idealny sposób na to, aby je osiągnąć.
Makijaż permanentny oczu dla mężczyzn
Kolejnym fragmentem ciała, który przez panów najczęściej poddawany jest zabiegowi mikropigmentacji są oczy, a dokładniej górne powieki. W tym przypadku chodzi o uzyskanie efektu optycznie zagęszczonych rzęs, poprzez delikatne podkreślenie ich linii. Dzięki temu spojrzenie mężczyzny staje się znacznie bardziej wyraziste, a oczy skutecznie przyciągają wzrok. To idealny sposób, aby podkreślić swoje atuty i zwiększyć pewność siebie. Przy pigmentacji górnej powieki specjalista dokonuje wprowadzenia barwnika w skórę poprzez rysowanie małych kreseczek lub kropeczek wzdłuż naturalnej linii rzęs. Znacznie rzadziej czynność ta powtarzana jest na dolnej powiece, natomiast zależy to wyłącznie od rezultatu, jakiego oczekuje klient.
Makijaż permanentny ust mężczyzn
Wydaje Ci się, że makijaż permanentny ust u mężczyzn wiąże się z uzyskaniem efektu pomalowania ich szminką? Nic bardziej mylnego! Profesjonalny linergista jest w stanie wykonać zabieg w taki sposób, aby pomimo pigmentacji nikt nie zorientował się, że została ona przeprowadzona. Masz dwie możliwości – możesz zdecydować się na delikatne wykonturowanie ust, jak i ich wypełnienie barwnikiem o odcieniu warg. Wcale nie musisz eksperymentować z wyglądem i decydować się na diametralną metamorfozę – grunt to wiedzieć, jak w subtelny sposób uwidocznić to, co w nas najpiękniejsze.
Pigmentacja medyczna skóry głowy u mężczyzn
Łysienie to problem, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn niezależnie od wieku. Bardzo często czynnikiem odpowiadającym za pojawienie się tej przypadłości jest stres, przebyte lub aktualne choroby oraz stosowane leki. I choć wyeliminowanie przyczyny bywa nie lada wyzwaniem, a często nawet jest poza naszym zasięgiem, to jesteśmy w stanie przynajmniej poprawić naszą prezencję poprzez makijaż permanentny. Medyczna pigmentacja pozwala nie tylko na optyczne zagęszczenie włosów i zakamuflowanie ich wypadania, ale także ukrycie wszelkich nieestetycznych blizn, a to wszystko dzięki szerokiej gamie kolorów barwników, które z łatwością można dobrać do danego obszaru skóry i potrzeb pacjenta.
Jakie są przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego u mężczyzn?
Męski makijaż permanentny brwi, powiek, skóry głowy czy innych fragmentów ciała tak samo, jak inne zabiegi wymaga wcześniejszej konsultacji w celu potwierdzenia braku jakichkolwiek przeciwwskazań do przeprowadzenia mikropigmentacji. Na wizytę nie można się zapisać wtedy, gdy:
- masz infekcję wirusową;
- masz aktywną opryszczkę ust;
- chorujesz na cukrzycę lub łuszczycę;
- używasz specjalnych preparatów na rzęsy lub brwi;
- zmagasz się z aktywną infekcją oczu lub ich innymi chorobami;
- przyjmujesz leki sterydowe.
Pamiętaj, aby o swoim stanie zdrowia poinformować linergistę – najlepiej przygotuj wcześniej listę leków, jakie przyjmujesz oraz dolegliwości, które wciąż zwalczasz.