Czy makijaż permanentny to tatuaż?
Makijaż permanentny to dziś już bardzo dobrze znany sposób na dokonanie poprawek w swoim wyglądzie, a także podkreślenie największych atutów. Jego fanów można znaleźć nie tylko wśród znanych celebrytów i gwiazd. Wystarczy dobrze rozejrzeć się w naszym bliższym otoczeniu – z mikropigmentacji korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni – bez względu na wykonywany zawód i wiek. Z uwagi na efekt, jaki uzyskujemy, a także proces jego powstawania bardzo często w głowie zainteresowanych nim osób pojawia się jedno zasadnicze pytanie – czy makijaż permanentny to tatuaż? Odpowiedź na to pytanie z pewnością ma ogromne znaczenie dla podjęcia w pełni świadomej decyzji, dlatego dziś przyjrzymy się tej kwestii z bliska.
Tatuaż a makijaż permanentny – wyjaśnienie pojęć
Zanim odpowiemy na pytanie, „czy makijaż permanentny to tatuaż?”, musimy wyjaśnić sobie na początek – czym on dokładnie jest. Ten rodzaj makijażu inaczej określany jest jako mikropigmentacja, czyli zabieg polegający na wprowadzeniu w naskórek pigmentu. W tym celu linergista wykorzystuje specjalne igły bądź ostrza. Oprócz tego ważne jest, aby wybrany salon stosował wyłącznie najwyższej jakości barwniki, ponieważ mają one znaczący wpływ na trwałość efektu. Po co właściwie warto zdecydować się na mikropigmentację? To proste, dzięki niej jesteśmy w stanie dokonać korekty, a także zwalczyć nasze niedoskonałości takie jak np. zmiany skórne, rzadkie brwi czy zanikający kontur ust. Zatem jest to przepis na pewność siebie.
Skoro jedną kwestię mamy już za sobą, czas omówić czym jest tatuaż. Otóż w pewnym sensie jest to sposób modyfikacji ciała, który polega na zaimplementowaniu tuszu w skórze właściwej. W efekcie czego możemy zmienić jej pigment. Bez względu na to, jaki znak graficzny byśmy wybrali, to w tym przypadku mamy pewność, że skoro powstał on w wyniku wszczepienia barwnika pod skórę na dość dużej głębokości – to będzie on nam towarzyszył przez resztę naszego życia.
Czy makijaż permanentny to tatuaż? Czas pomówić o różnicach
Na tym etapie wiesz już, czym dokładnie są kluczowe dla tematu zagadnienia. Dlatego możemy przejść o krok dalej, czyli do wyjaśnienia, czy makijaż permanentny to tatuaż? Pomimo że te dwa zabiegi są do siebie nieco zbliżone, to jednak posiadają kilka charakterystycznych i kluczowych dla końcowego efektu różnic.
- Trwałość
Makijaż permanentny utrzymuje się najczęściej kilkanaście miesięcy w porywach do kilku lat. Wynika to z głębokości, na jakiej został zaimplementowany pigment. W tym przypadku nie trafia on dalej niż do warstwy podstawnej naskórka, którego grubość zależy od wybranej na ciele okolicy – najczęściej mieści się ona w przedziale od 0,04 do 1,5 mm. Inaczej sprawa wygląda w przypadku pigmentacji stałej, czyli tatuażu. Tym razem jak już wiesz, barwnik implementowany jest w skórze właściwej, przez co bez względu na upływający czas, wciąż znajduje się on w tym samym miejscu.
- Pigmenty
Kolejna kwestia, która ma znaczenie dla analizowanego tematu dotyczy wykorzystywanych barwników. Żadna mikropigmentacja nie odbywa się z użyciem takich samych produktów, jak w przypadku tworzenia tatuażu – i odwrotnie. Asortyment różni się od siebie, z uwagi na co nie można mówić o jego uniwersalności.
Trwały, precyzyjnie wykonany i dobrze dobrany makijaż permanentny w Kędzierzynie-Koźle? Zapraszamy do kontaktu – Klinika Hanami!
Makijaż permanentny a tatuaż – podobieństwa
Co dokładnie sprawia, że zaczynamy poszukiwać odpowiedzi na pytanie – czy makijaż permanentny to tatuaż? Bez wątpienia wynika to z podobieństw obu tych zabiegów.
Po pierwsze – zarówno mikropigmentacją, jak i tatuażem jesteśmy w stanie m.in.:
- dokonać zmiany wizerunku;
- podkreślić atuty;
- skorygować niedoskonałości.
Najprościej mówiąc, możemy po prostu wpłynąć na naszą prezencję tak, aby otrzymać satysfakcjonujący dla nas efekt wizualny.
Po drugie – oba rozwiązania sprawdzają się w przypadku problemów skórnych bądź ubytków. Zatem, jeśli chcemy dokonać rekonstrukcji brodawki lub optycznie spowodować zagęszczenie włosów śmiało możemy skorzystać z tych opcji. Warto wiedzieć, że nawet osoby po przejściu chorób nowotworowych mogą umówić się na zabieg jeśli tylko lekarz wyrazi na to zgodę.
Po trzecie – proces przeprowadzania zabiegów jest bardzo podobny. W obu przypadkach należy zadbać o wysoki poziom higieny oraz sterylność, nie zapominając o wykorzystywaniu jednorazowych środków takich jak np. igły, rękawiczki czy maseczki na twarz.
Chciałabyś zapisać się na brwi, usta lub kreski permanentne oczu Kędzierzyn-Koźle? To wszystko znajdziesz w naszej ofercie – zadbamy o Twoje zadowolenie!
Makijaż permanentny a tatuaż – czy oba da się usunąć?
Decyzja o zapisaniu się na zabieg mikropigmentacji oraz tatuażu powinna być bardzo dobrze przemyślana. Oczywiście istnieją sposoby na usunięcie pigmentu, ale wcale nie jest to takie proste, a co najważniejsze wiąże się z pewnym ryzykiem. W przypadku makijażu permanentnego najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem na jego pozbycie się jest po prostu odczekanie, aż pigment sam z biegiem czasu zblednie. Jeśli takie wyjście nie jest dla nas satysfakcjonujące można poradzić się linergisty na temat preparatów peelingujących, które przyspieszą proces złuszczenia naskórka.
Bez wątpienia najbardziej skuteczne w obu przypadkach jest laserowe pozbywanie się barwnika. Natomiast należy być świadomym, że nie ma 100% pewności, że skóra po nim wróci do swojego pierwotnego stanu i wyglądu. Co gorsza, proces usuwania może doprowadzić na przykład co powstania blizn lub miejscowej zmiany koloru skóry.
Podsumowując – czy makijaż permanentny to tatuaż? Jednogłośnie odpowiedź brzmi „nie” i bez względu na to, który zabieg Cię interesuje, musisz podejść do tematu bardzo odpowiedzialnie, aby nie martwić się o skutki, jakie się z nim wiążą.
Jeśli szukasz więcej wartościowych porad lub chciałbyś zapisać się na profesjonalny zabieg laserowy, pielęgnacyjny lub np. estetyczny, koniecznie zapoznaj się z informacjami dostępnymi na naszej stronie – Klinika Kosmetologii Hanami.