Największe zalety makijażu permanentnego – przekonaj się, dlaczego warto poddać się mikropigmentacji!

Największe zalety makijażu permanentnego – przekonaj się, dlaczego warto poddać się mikropigmentacji!

Makijaż permanentny to dla wielu osób sprawdzony sposób na to, aby poczuć się atrakcyjnie i dobrze samemu ze sobą. Jak to możliwe? To bardzo proste, dzięki mikropigmentacji jesteśmy w stanie dokonać różnorodnych korekt na naszym ciele, a także podkreślić nasze atuty. Pełne usta, gęste rzęsy i idealny kształt łuku brwiowego to tylko trzy przykłady możliwości, jakie daje nam ten zabieg. Bez wątpienia jest to jedyna, sprawdzona alternatywa, której praktykowanie sprawia, że nie musimy każdego dnia powtarzać czynności wykonywania klasycznego makijażu, z którego cieszyć się można zaledwie przez kilka godzin. Chcesz dowiedzieć się co jest takiego niezwykłego w mikropigmentacji? Świetnie trafiłeś, przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, w którym uwzględniliśmy wszystkie zalety makijażu permanentnego, a także jego wadę – to wcale nie jest przejęzyczenie. 

Makijaż permanentny – dlaczego warto go wykonać? Kilka słów wprowadzenia

Od czego zaczynamy? Oczywiście od krótkiego wprowadzenia do tematu. Zatem czym jest makijaż permanentny i dlaczego warto go wykonać? Ten rodzaj makijażu to inaczej tak zwana mikropigmentacja, która należy do inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Polega ona na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, czyli po prostu barwnika – a to wszystko dzieje się przy użyciu specjalnej igły. Większość osób uważa, że zabieg ten jest niezwykle podobny do wykonywania tatuażu – rzeczywiście, zarówno jego proces, jak i efekt jest dość zbliżony, z tą różnicą, że makijaż permanentny nie jest wieczny. Utrzymuje się na skórze maksymalnie kilka lat (najczęściej kilkanaście miesięcy), co w przeciwieństwie do trwałego tatuażu jest ogromną odmiennością. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko zależy od głębokości, na jakiej został zaimplementowany barwnik

Okres czasu, przez jaki możemy cieszyć się z efektów mikropigmentacji to niejedyny powód, dla którego warto się na nią zdecydować. Natomiast zanim przejdziemy dalej – przyszedł idealny moment na to, abyś samemu odpowiedział sobie na dwa pytania: jakie zalety makijażu permanentnego sprawiły, że się nim zainteresowałeś oraz co dzięki niemu zyskasz? Takie zadanie pomoże Ci zweryfikować czy rzeczywiście oczekiwane przez Ciebie korzyści pokrywają się z możliwościami, jakie daje mikropigmentacja.

Zalety makijażu permanentnego – kto i w jakich sytuacjach najbardziej z nich skorzysta?

Biorąc pod uwagę, że makijaż permanentny kojarzy się przede wszystkim z wygodą i długotrwałym efektem, to najczęściej decydują się na niego osoby, które np.:

 • borykają się z problemem osłabionych i nadmiernie wypadających włosków;
 • mają niesymetryczny kształt ust lub brwi, lub po prostu chcą je skorygować;
 • posiadają dość wąskie usta, których kontur jest słabo widoczny;
 • nie lubią lub nie potrafią wykonać profesjonalnego klasycznego makijażu;
 • cierpią na brak wolnego czasu, przez co nie mogą sobie pozwolić, aby każdego dnia wykonywać makijaż od początku.

Mając przed oczami taką listę, większość osób jest w stanie znaleźć przynajmniej jeden z przykładów, który ma miejsce także w ich przypadku. Oczywiście na tym zalety makijażu permanentnego się nie kończą! Jego trwałe właściwości sprawiają, że bez względu na sytuację, otoczenie czy porę dnia zawsze wygląda świetnie i nie wymaga dokonywania żadnych poprawek. Nie wierzysz? Zatem podamy Ci kilka sytuacji zawodowych, w których takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę!

 • Praca w wysokich temperaturach.
 • Praca w korporacjach, biurach, hotelach – wszędzie tam, gdzie niezwykle ważna jest prezencja.
 • Praca w służbie zdrowia – pełna gotowość o każdej porze dnia i nocy.
 • Praca w trybie aktywnym fizycznie – zajęcia na basenie, trening fitness na siłowni czy taniec, cokolwiek byś nie robił, makijaż nie ulegnie zniszczeniu.
 • Praca na pełen etat w domu – każda zapracowana mama również powinna czuć się kobieco i atrakcyjnie.

Biorąc pod uwagę powyższe przykłady – z pewnością i Ty zdajesz sobie sprawę, że codzienne wykonywanie klasycznego makijażu mogłoby nie tylko pochłaniać zbyt dużą ilość czasu, ale także po prostu by się nie sprawdziło.

Makijaż permanentny – zalety, czyli dlaczego warto się na niego zdecydować

Przykłady z życia wzięte to najlepsze i najbardziej wpływające na wyobraźnię argumenty, ponieważ, dzięki nim każdy jest w stanie uzmysłowić sobie – jak wygląda jego codzienność i czy rzeczywiście dany aspekt mógłby w jakiś sposób wpłynąć na jego komfort. Oczywiście w tym artykule nie może zabraknąć informacji o tym, jakie są zalety makijażu permanentnego, które nie tylko sprowadzają się do jego długowieczności, lecz do wszystkich posiadanych właściwości.

 1. Trwałość

Jeśli do stworzenia makijażu permanentnego zostanie wykorzystany wysokiej jakości pigment, to z uzyskanego efektu będziemy mogli się cieszyć nawet przez kilkanaście miesięcy. Warto mieć jednak na uwadze, że aby poziom napigmentowania był stały i wciąż dobrze widoczny, należy powtarzać zabieg mniej więcej co rok

 1. Perfekcyjnie wykonany makijaż

Wykonywanie klasycznego makijażu, choć nie wydaje się być czymś skomplikowanym i trudnym do osiągnięcia, to jednak aby rzeczywiście dobrze się on prezentował, niezbędne jest posiadanie wprawy. Świetnym na to przykładem jest tworzenie kreski przy górnej linii rzęs, a także konturowanie ust – te czynności z pewnością nieraz kończyły się niepowodzeniem. Co więcej, jedno to wykonać makijaż a drugie to zrobić to w taki sposób, aby podkreślał on naszą urodę, a nie ją przerysowywał, z tego względu makijaż permanentny to łatwy sposób, aby móc cieszyć się perfekcyjnie podkreśloną urodą.

 1. Łatwa i szybka korekta

Zalety makijażu permanentnego mają przede wszystkim na celu poprawić nasze samopoczucie i zadowolenie z wyglądu. Warto mieć jednak na uwadze, że nie chodzi tylko o to, aby nadać objętości wargom, optycznie powiększyć oko czy uzyskać tzw. kocie spojrzenie. Zdecydowanie spektrum możliwości dokonywania korekt jest znacznie szersze. Jeśli na naszym ciele występują zmiany skórne bądź ubytki, to dzięki mikropigmentacji jesteśmy w stanie je zrekonstruować lub uzupełnić.

 1. Bezpieczeństwo

Faktem jest, że kosmetyki stworzone z myślą o wykonywaniu klasycznego makijażu bardzo często powodują występowanie reakcji alergicznych, w końcu należy przyznać, że ich skład jest bardzo bogaty. Co więcej, regularne nakładanie wspomnianych produktów doprowadza do wysuszania i podrażniania skóry. Tego samego nie możemy natomiast powiedzieć o makijażu permanentnym, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo, a także poprzez brak konieczności jego zmywania, nie musimy narażać skóry oraz oczu na kontakt z preparatami do demakijażu. Teraz sam widzisz, że jeden zabieg może wiązać się z wieloma korzyściami, a co najważniejsze nie jest on szkodliwy.

 1. Oszczędności

Wymieniając zalety makijażu permanentnego, nie w sposób nie wspomnieć o kwestiach finansowych. Zatem przyjrzyjmy się kosztom. Cena mikropigmentacji może się różnić, ponieważ zależy ona od ustaleń salonu kosmetycznego. Natomiast najczęściej jeden zabieg na jedną okolicę np. brwi to koszt sięgający kilkuset złotych (średnio waha się w granicach: 600-900zł). Sprawą oczywistą jest, że jakość, trwałość, oszczędność czasu i bezpieczeństwo po prostu mają swoją ceną. 

Należy na to spojrzeć trochę z innej perspektywy – jeśli tradycyjny makijaż wykonywany jest każdego dnia, to jak często pojawia się potrzeba zakupu kolejnych kosmetyków? Z pewnością, nie są to sporadyczne sytuacje a przy stawianiu na ich jakość – trzeba liczyć się z wysoką ceną. Reasumując – śmiało możemy stwierdzić, że w skali roku dzięki makijażowi permanentnemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić

Makijaż permanentny – wady i zalety. Czas pomówić o jego mankamentach

Gdy wiesz już, jakie są zalety makijażu permanentnego oraz dlaczego warto się na niego zdecydować, nadszedł czas, aby poruszyć kwestię wad – jeśli dobrze pamiętasz, to dokładnie jednej wady. W pewnym sensie za mankament mikropigmentacji można uznać konieczność podjęcia dobrze przemyślanej decyzji. Chodzi o to, że skoro efekt będzie się utrzymywał do nawet kilkunastu miesięcy, to aby się nim w pełni cieszyć, musi być on odpowiednio dobrany do naszej urody, a także upodobań. Dlatego, jeżeli jesteś osobą, która lubi eksperymentować i często zmieniać swój wizerunek powinieneś mieć to na uwadze. 

Znamy wady i zalety makijażu permanentnego – czas na podsumowanie

Bez wątpienia zalety makijażu permanentnego przeważają nad wadą, którą z trudem udało nam się w tym perfekcyjnym zabiegu wypatrzeć. Zdecydowanie najlepszym podsumowaniem tematu mikropigmentacji oraz wiążących się z nią korzyści jest podkreślenie, że nasze zadowolenie w głównej mierze będzie wynikało z podjęcia przemyślanej decyzji. Jeśli zdajemy sobie sprawę z właściwości tego zabiegu, a także jesteśmy w 100% na niego zdecydowani – to efekt z pewnością będzie dla nas satysfakcjonującyKlinika Kosmetologii i Makijażu Permanentnego Hanami.

Podobne wpisy