Gojenie makijażu permanentnego – ile trwa regeneracja skóry po mikropigmentancji?

Zadowolenie z uzyskanych efektów mikropigmentacji zależy w dużej mierze od naszego wyobrażenia na jej temat. Z tego względu nie należy przy wyborze kierować się wyłącznie opiniami innych osób, zamiast tego warto na własną rękę zgłębić temat, aby uzyskać rzetelne informacje. Zacznijmy od tego czy gojenie makijażu permanentnego jest na tyle krótkie, że tuż po wyjściu z gabinetu uzyskamy satysfakcjonujący rezultat? Otóż nie i ta sprawa wcale nie jest taka oczywista. Dlatego w tym artykule przedstawimy najważniejsze kwestie na temat etapów zdrowienia ran oraz czynników, które na nie wpływają.

Gojenie makijażu permanentnego – czy da się uniknąć powstania ran?

Omawianie tematu zawsze powinniśmy rozpoczynać od wprowadzenia i wyjaśnienia podstawowych terminów. Zatem, zanim zajmiemy się udzielaniem odpowiedzi na pytanie “jak przebiega gojenie makijażu permanentnego?” musimy wyjaśnić sobie dwie kluczowe kwestie. 

  • Jak taki zabieg wygląda?
  • Czy da się w jakikolwiek sposób uniknąć powstania ran?

Po pierwsze – mikropigmentacja, czyli inaczej makijaż permanentny jest to zabieg inwazyjny, który polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentu, czyli dobranego wcześniej barwnika. W tym celu linergista wykorzystuje jednorazowe igły lub ostrza. Nie da się ukryć, że wynikiem tej czynności jest przerwanie ciągłości naskórka – podobnie jak w przypadku tradycyjnego tatuażu.

Po drugie – w związku z tym, jak wygląda zabieg, niestety nie ma możliwości uniknięcia pojawienia się ran. Nie powinno to jednak wzbudzać żadnego niepokoju – jest to całkowicie naturalny proces. Dlatego, zamiast szukać nieistniejących sposób na zapobieganie ranom, warto zdobyć wiedzę o tym co może przyspieszyć gojenie się makijażu permanentnego. 

Gojenie makijażu permanentnego

Kędzierzyn-Koźle makijaż permanentny? Lepiej trafić nie mogłeś! Nasz team specjalistów sprawi, że pokochasz siebie na nowo!

Jak wygląda świeżo wykonany makijaż permanentny – gojenie tuż po zabiegu

Na samym wstępie warto jednogłośnie ustalić, że aby uzyskać oczekiwane efekty po mikropigmentacji musimy uzbroić się w cierpliwość. Tuż po skończonym zabiegu skóra może być zaczerwieniona, a miejsca, w które został wprowadzony pigment, z pewnością będą nieco podrażnione. Rumień najczęściej znika w ciągu kilku godzin, ale musisz mieć na uwadze, że każdy organizm jest inny i tym samym może różnie reagować na poszczególne zabiegi. Niektóre osoby mogą zaobserwować u siebie nieco jaśniejsze punkty na skórze, co wynika z podanego przed mikropigmentacją znieczulenia – również jest to tymczasowy efekt. To wszystko sprawia, że właśnie teraz można oficjalnie powiedzieć, że rozpoczęły się etapy gojenia makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny – etapy gojenia, czyli jak to wygląda wraz z upływem czasu

Gdyby gojenie się makijażu permanentnego polegało wyłącznie na zniknięciu zaczerwienienia, to z pewnością ten fakt ucieszyłby wszystkich nim zainteresowanych. Jednak sprawa wygląda nieco inaczej. Zatem, abyś miał świadomość, co jest naturalną reakcją organizmu, a na co warto zwrócić szczególną uwagę – opracowaliśmy dla Ciebie etapy gojenia makijażu permanentnego.

Gojenie makijażu permanentnego – etap 1, czyli opuchlizna

Po mikropigmentacji w ciągu pierwszych kilku dni (około 3) w miejscu, które zostało poddane zabiegowi, pojawi się opuchlizna, której będzie towarzyszyło uczucie napięcia skóry. W pewnym sensie można powiedzieć, że cały makijaż permanentny będzie wyglądać jak rana. Z tego względu należy unikać dotykania podrażnionych okolic, które będą bardzo wrażliwe, a tym samym obolałe. Co do efektu mikropigmentacji – na tym etapie nie należy go oceniać i wpadać w panikę. Gdy tylko naskórek ulegnie złuszczeniu, to kolor pigmentu stanie się jaśniejszy i zyska docelowy odcień, czyli taki jaki został wybrany przy wstępnej konsultacji.

Gojenie makijażu permanentnego – etap 2, czyli rogowacenie skóry i pojawienie się strupków

Drugi i jednocześnie ostatni etap rozpoczyna się mniej więcej 3-7 dnia po zabiegu i charakteryzuje się on przede wszystkim keratynizacją, czyli rogowaceniem skóry. Choć brzmi to nieco strasznie, to wcale nie ma się czym przejmować – najprościej mówiąc, jest to czas na obumieranie komórek naskórka, które zostają zastąpione przez nową, zdrową warstwę. Nieuniknione jest powstanie również strupków, których pod żadnym pozorem nie należy zdrapywać – najlepiej w ogóle ich nie dotykać. Wspominamy o tym, ponieważ wiele osób ma nawyk ingerowania w gojące się rany, co w przypadku makijażu permanentnego może doprowadzić do zepsucia jego efektów, a w najgorszym wypadku nawet powstania blizn

Jak będziesz cierpliwy, to już po kilku dniach zobaczysz, że skóra zaczyna się regenerować, a barwnik blednąć – w przypadku brwi różnica jasności koloru może wynosić nawet 50%. Dlatego, zanim opowiemy o tym, ile goi się makijaż permanentny, musimy podkreślić, że po upływie 4 tygodni zaleca się powtórzenie zabiegu mikropigmentacji. Wynika to z konieczności dokonania korekty i uzupełnienia barwnika, aby efekt był taki, jak finalnie powinien. W ten sposób przebiegający proces uznaje się za kompleksowy i zakończony. 

Ile goi się makijaż permanentny

Niezależnie od tego czy zdecydujesz się na makijaż permanentny ust Kędzierzyn-Koźle, Opole czy w jakimkolwiek innym miejscu, wybieraj wyłącznie sprawdzone kliniki polecane przez klientów. Dołącz do pięknego grona miłośników Hanami!

Ile goi się makijaż permanentny?

Jednym z podstawowych pytań, które nurtuje osoby zainteresowane mikropigmentacją jest to dotyczące długości czasu regeneracji, czyli najprościej mówiąc – ile goi się makijaż permanentny? Cóż, to nic dziwnego, że zależy nam na zdobyciu szczegółowych na ten temat informacji w końcu, bez tego ciężko byłoby przewidzieć, czy na wakacjach lub zbliżającej się uroczystości weselnej będziemy się dobrze prezentować. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość, proces gojenia jest niezwykle szybki, szacuje się, że trwa on około 2 tygodnie. Oczywiście jest pewne “ale” – z uwagi na podrażnioną i osłabioną skórę działanie czynników zewnętrznych, nieodpowiednie kosmetyki lub nieprzestrzeganie zaleceń linergisty może doprowadzić do wydłużenia tego okresu czasu.

Co wpływa na gojenie makijażu permanentnego i długość tego procesu?

Skoro wszyscy dobrze już wiemy, ile goi się makijaż permanentny, a także, z jakich etapów składa się ten proces, to możemy przejść do omówienia kolejnej kwestii, która dotyczy czynników mających wpływ na długość regeneracji skory po pigmentacji. Co zatem może mieć znaczenie?

  • Wiek.
  • Stan oraz rodzaj skóry.
  • Wybrana metoda pigmentacji i jakość barwników.
  • Przestrzeganie zaleceń po zabiegowych.
  • Pielęgnacja.

W związku z powyższym czas gojenia zależy od naszych indywidualnych predyspozycji.

Czego należy unikać, by gojenie makijażu permanentnego przebiegało po naszej myśli?

Po mikropigmentacji ważne jest, aby przestrzegać zaleceń linergisty, a także wprowadzić do codziennej rutyny odpowiednią pielęgnację. Pomimo że w profesjonalnym salonie otrzymasz szczegółowe na ten temat wytyczne, postanowiliśmy sporządzić listę czynników, o których bezwzględnie należy pamiętać, przynajmniej wtedy gdy zależy nam, aby gojenie po makijażu permanentnym przebiegało po naszej myśli.

  • Nie wolno drapać, trzeć i zrywać strupków.
  • Nie zaleca się nakładania kolorowych kosmetyków.
  • Nie należy spożywać alkoholu.
  • Nie wolno korzystać z solarium, sauny i basenów.
  • Należy unikać ekspozycji na słońce.

Jeśli weźmiesz sobie do serca wszystkie zalecenia, to zaoszczędzisz sporą dawkę niepotrzebnego stresu – w końcu gojenie makijażu permanentnego to już bardzo dobrze znany Ci temat.
Branża beauty jest Ci bliska? Wszystkich zainteresowanych profesjonalnymi usługami kosmetycznymi zapraszamy do naszej kliniki kosmetologii Hanami.

Podobne wpisy