Pigmentacja medyczna blizn – czy to bezpieczny kamuflaż?
Niemal każdy z nas jest w stanie znaleźć na swoim ciele przynajmniej jedną większą lub mniejszą bliznę, która jest efektem, chociażby skaleczenia, uderzenia czy przebytej operacji. Gdy zajmuje ona niewielki fragment skóry w niewidocznym na pierwszy rzut oka miejscu, nie stanowi tak dużego problemu, jak wtedy, gdy obejmuje obszar dłoni, ręki czy twarzy. Natomiast gdy przychodzi okres wakacyjny i chcemy wybrać się z rodziną na basen lub plażę bardzo często nasza pewność siebie zanika, przez co nie tylko czujemy się niekomfortowo, ale zazwyczaj rezygnujemy z przyjemności. Czy rzeczywiście nic nie możemy na to poradzić? Z pewnością zainteresuje Cię pigmentacja blizn, która jest w stanie zdziałać wizualne cuda! Zostań z nami jeszcze przez chwilę i dowiedz się, na czym dokładnie polega zabieg i kiedy można się na niego zdecydować.
Na czym polega pigmentacja medyczna blizny na skórze?
Pigmentacja blizn to najprościej mówiąc przeprowadzony przez linergistę zabieg mikropigmentacji, który polega na wprowadzeniu w skórę za pośrednictwem specjalnej igły barwnika dobranego do potrzeb pacjenta. Można rzec, że jest to pewien rodzaj makijażu permanentnego, którego celem jest wizualna rekonstrukcja poszczególnych obszarów ciała jak np. blizny, zdeformowany sutek czy tzw. zajęcza warga.
Wtłaczając odpowiednio dobrany pigment, jesteśmy w stanie niemal w stu procentach uzyskać docelowy efekt, dlatego tak ważne jest, aby podczas dokonywania wyboru salonu, uwzględnić doświadczenie i kwalifikacje linergisty – również w zakresie makijażu permanentnego blizn. Wynika to z tego względu, że w tym przypadku znacznie ciężej jest dobrać naturalnie wyglądający odcień pigmentu, a w niektórych przypadkach pracuje się na barwnikach o bardzo dużej mocy krycia, co wymaga od specjalisty jeszcze większej precyzji i skrupulatności.
Dla kogo pigmentacja blizny jest dobrym rozwiązaniem?
Zapewne wiesz już, że klasyczna mikropigmentacja służy do poprawienia naszego wyglądu – najczęściej poprzez wypełnienie brwi, podkreślenie konturu ust i optyczne zagęszczenie rzęs dzięki narysowaniu kreski na górnej powiecie. Śmiało można powiedzieć, że makijaż permanentny blizn ma takie samo zadanie. Chodzi wyłącznie o upiększenie poszczególnych obszarów ciała, co pomoże poczuć się atrakcyjnie i pewnie siebie.
Nadszedł moment, aby przez chwilę zastanowić się, kiedy właściwie powinniśmy się zdecydować na ten zabieg. Otóż nie ma kategorycznych wskazań do jego przeprowadzenia, natomiast z uwagi na wysoki poziom bezpieczeństwa i efekt, jaki nam dostarcza, polecany jest niemal każdemu, komu zależy na naturalnej bezoperacyjnej rekonstrukcji. Zazwyczaj, aby dokonać zmian w wyglądzie, wydaje nam się, że musielibyśmy udać się na niezwykle kosztowny zabieg, po którym następuje długi okres rekonwalescencji wiążący się z bólem i etapową regeneracją skóry. Z makijażem permanentnym na blizny jest zupełnie inaczej! Często wystarczą zaledwie 2 wizyty, aby uzyskany rezultat był w pełni satysfakcjonujący, a to wszystko bez użycia skalpela! Dlatego, jeśli i Ty chcesz zrobić coś dla siebie, wiedz, że pigmentacja medyczna to doskonały wybór.
Na jakich obszarach można wykonać pigmentację blizn?
Pigmentacja medyczna blizn ma mnóstwo zalet, a jedną z nich jest uniwersalność zabiegu. Chodzi dokładnie o fakt, że można ją przeprowadzić niemal na każdej części ciała i niezależnie od rodzaju blizny. Najczęściej na zabieg zapisują się osoby po wszelkiego rodzaju urazach i operacjach, które spowodowały miejscową zmianę koloru skóry lub jej zmarszczenie. Oczywiście wprowadzenie barwnika nie zlikwiduje problemu zaistnienia zmiany skórnej, natomiast pomoże go zakamuflować.
Natomiast to nie koniec cudów, jakie możemy zdziałać dzięki makijażowi permanentnemu! Bardzo często jest on jedyną deską ratunku dla osób, które zmagają się także z innymi mankamentami i wymagają rekonstrukcji poszczególnych obszarów – mowa o m.in.:
- odtworzeniu brodawki sutkowej;
- microbladingu blizn na brwiach;
- optycznym zagęszczeniu włosów na skórze głowy;
- zniwelowaniu rozstępów.
Zdecydowanie warto pokrótce omówić każdy z tych przypadków, aby łatwiej było podjąć Ci decyzję czy warto umówić się na wizytę.
Medyczna pigmentacja blizny
Rodzajów blizn jest mnóstwo, a źródłem ich powstania mogą być przeróżne czynniki, natomiast szerokie zastosowanie mikropigmentacji, pozwala skutecznie kamuflować niemal je wszystkie – m.in.:
- blizny po mastektomii;
- blizny po operacji tarczycy;
- blizny po cesarskim cięciu;
- blizny po liftingu twarzy;
- blizny po zmniejszaniu i powiększaniu piersi;
- blizny pooperacyjne i pozabiegowe;
- blizny po skaleczeniach i innych urazach skóry.
Jeśli masz wątpliwości czy pigmentacja medyczna będzie wystarczająca, aby poprawić wygląd Twojej skóry, najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie kontaktu z salonem, którego oferta Cię interesuje. Podczas konsultacji linergista obejrzy bliznę i doradzi Ci w jej kwestii.
Pigmentacja medyczna rekonstrukcyjna
To rozwiązanie z pewnością zaciekawi każdego, kto miał styczność z operacją i zmaga się z jej nieestetycznymi rezultatami. Przykładowo mikropigmentacja medyczna może pomóc w odtworzeniu otoczki brodawki sutkowej, tak aby wyglądała ona naturalnie. Tak samo, jak stanowi doskonałą opcję dla osób, które chcą zniwelować wizualne ślady rozszczepu wargi. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu linergista jest w stanie urealnić Twoje marzenia.
Microblading blizny na łuku brwiowym
Wielu z nas marzy o pięknych brwiach, natomiast niestety bardzo często są one rzadkie, a kształt, jaki tworzą, nie jest odpowiedni do naszego kształtu twarzy. Na szczęście jest na to rada – microblading, który polega na ręcznym dorysowywaniu włosków na skórze, tworząc naturalny efekt zagęszczenia. To również świetna opcja, gdy posiadamy w tym miejscu bliznę i chcemy ją ukryć pod napigmentowanym obszarem.
Maskowanie łysienia
Problem łysienia dotyka sporo ludzi bez względu na wiek czy płeć. Bardzo często podłożem tego problemu jest nadmierny stres, choroby i niewłaściwy poziom hormonów. I choć pigmentacja blizn niewiele ma z tym wspólnego, to zabieg ten można wykorzystać również do zamaskowania:
- łysienia;
- rzadkich włosów;
- blizn po oparzeniach oraz przeszczepach na skórze głowy.
Dzięki temu uzyskasz optyczne zagęszczenie włosów, co z pewnością poprawi Twoje samopoczucie i pozwoli Ci, cieszyć się tym jak wyglądasz.
Kiedy nie można poddać się medycznej pigmentacji blizn?
Pigmentacja medyczna blizn to bezpieczny zabieg, natomiast tak jak każdy inny może zostać on wykonany tylko wtedy gdy wykluczone będą przeciwwskazania mogące doprowadzić do powikłań. Właśnie w tym celu przeprowadzany jest wywiad z pacjentem, aby dowiedzieć się jak najwięcej o jego stanie zdrowia oraz zdecydować czy kwalifikuje się do mikropigmentacji. Do głównych czynników uniemożliwiających poddanie się pigmentacji medycznej zaliczamy:
- aktywne choroby nowotworowe;
- ciążę i okres karmienia piersią;
- aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe;
- aktywną opryszczkę;
- łuszczycę i łojotokowe zapełnienie skóry;
- przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych;
- świeżą opaleniznę;
- skłonność do powstawania ziarniaków i bliznowców.
Z czego mogą wynikać blizny po makijażu permanentnym brwi?
Będąc w wątku blizn, nie w sposób przejść obojętnie obok kwestii dotyczącej blizn po makijażu permanentnym. Wielokrotnie powtarzaliśmy, że, jednym z najważniejszych zadań, jakiemu musi sprostać pacjent, jest znalezienie gabinetu, w którym pracują profesjonaliści. Kierowanie się wyłącznie atrakcyjną ceną bardzo często niesie ze sobą poważne konsekwencje. Dlatego zwróć uwagę na kwalifikacje i miejsce ich nabywania przez linergistę, a także pigmenty oraz urządzenia, które wykorzystuje przy zabiegach. Znacząco mogą Ci w tym pomóc dostępne portfolio oraz opinie klientów, którzy już mieli okazję korzystać z usług danej firmy.
Zdarza się czasem tak, że blizny po makijażu permanentnym są efektem podjęcia próby jego usunięcia, nieodpowiedniego przygotowania lub nieprzestrzegania zaleceń pozabiegowych. Pamiętaj, że jeśli powiedziałeś A i zdecydowałeś się na wizytę, musisz także powiedzieć B i zadbać o siebie tak jak należy. W radzeniu sobie z rezultatem tych niefortunnych sytuacji może pomóc Ci medyczna pigmentacja wyrównująca koloryt.
Ile utrzymuje się efekt mikropigmentacji blizny?
Nic nie motywuje tak bardzo, jak świadomość efektów, jakich można się spodziewać po danym zabiegu. Dzięki pigmentacji medycznej składającej się z kilku sesji zabiegowych jesteś w stanie cieszyć się z osiągniętych wyników nawet 3 lata. Kilka godzin spędzonych w gabinecie z pewnością są tego warte.